Participarea Facultatii de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor la "Noaptea Cercetatorilor"

Vineri, 26 septembrie 2014, a avut loc, in Parcul Tineretului din Bucuresti, evenimentul "Noaptea Cercetatorilor", eveniment la care au participat si studenti si cadre didactice din Facultatii de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor. "Noaptea Cercetatorilor" este un eveniment desfasurat anual in peste 300 de orase din Europa. Anul acesta, in Romania, "Noaptea Cercetatorilor" a avut loc in Arad, Bucuresti, Cluj, Constanta, Craiova, Galati, Iasi, Oradea, Piatra Neamt, Pitesti, Sibiu, Targu Jiu, Timisoara si Tulcea.

Participarea Facultatii de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor la Noaptea Cercetatorilor

S. l. dr. ing. Alexandra Raluca MIRON si s. l. dr. ing. Annette Madelene DANCILA la standul Facultatii de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor.

Exponate obtinute in cadrul activitatilor de cercetare din Facultatea de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor.

S. l. dr. ing. Annette Madelene DANCILA si s. l. dr. ing. Liliana BOBIRICA prezentand un experiment care ilustreaza efectul ploilor acide.

Studentii Romuald GYORGY, Mirela VACARESCU, George RIZEA si Claudia NINCIULEANU impreuna cu s. l. dr. ing. Annette Madelene DANCILA.

S. l. dr. ing. Roxana Gabriela ZGARIAN, conf. dr. ing. Mihaela MINDROIU si s. l. dr. ing. Gratiela Teodora TIHAN la standul Facultatii de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor.

As. Dragos GUDOVAN, s. l. dr. ing. Alexandra Raluca MIRON si s. l. dr. ing. Annette Madelene DANCILA, la standul Facultatii de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor.

Experimente la standul Facultatii de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor.