Ceremonia de deschidere a anului universitar 2014-2015 la Facultatea de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor

Miercuri, 1 octombrie 2014, a avut loc, in sala A040 din campusul "POLIZU", ceremonia de deschidere a anului universitar 2014-2015 la Facultatea de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor.

Intonarea imnului academic "De Brevitate Vitae". De la stanga la dreapta: prof. dr. ing. Alina BADANOIU, prodecan al Facultatii de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor, prof. dr. ing. Horia IOVU, prorector si director al Scolii Doctorale a Universitatii POLITEHNICA din Bucuresti, prof. dr. ing. Raluca STAN, prodecan al Facultatii de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor, prof. dr. ing. Catinca SECUIANU, prodecan al Facultatii de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor si prof. dr. ing. Vasile LAVRIC, director al Scolii Doctorale a Facultatii de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor.

Prof. dr. ing. Ioan CALINESCU, decanul Facultatii de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor, vorbind in cadrul ceremoniei.

Prof. dr. ing. Ecaterina ANDRONESCU, presedintele Senatului Universitatii POLITEHNICA din Bucuresti, vorbind in cadrul ceremoniei.

Prof. dr. ing. Horia IOVU, prorector si director al Scolii Doctorale a Universitatii POLITEHNICA din Bucuresti, vorbind in cadrul ceremoniei.

Prof. dr. ing. Raluca STAN, prodecan al Facultatii de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor, vorbind in cadrul ceremoniei.

Conf. dr. ing. Marta Catalina STROESCU, prezentand studentilor programul de studii de licenta "Biotehnologii Industriale".

Prof. dr. ing. Ioan CALINESCU, decanul Facultatii de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor, prezentand studentilor proiectul POSDRU/156/1.2/G/138821 - "Calitate, inovare, comunicare – instrumente eficiente utilizate pentru cresterea accesului si promovabilitatii in invatamantul superior tehnic".

Prof. dr. ing. Catinca SECUIANU, prodecan al Facultatii de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor, prezentand studentilor proiectul POSDRU/156/1.2/G/138821 - "Calitate, inovare, comunicare – instrumente eficiente utilizate pentru cresterea accesului si promovabilitatii in invatamantul superior tehnic".