A XXII-a editie a Concursului National de Chimie pentru elevi "C.D. Nenitescu"

In perioada 20-22 noiembrie 2014 a avut loc, la Facultatea de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor, a XXII-a editie a Concursul National de Chimie pentru elevi "C.D. Nenitescu", concurs organizat cu sprijinul Societatii de Chimie din Romania si al Fundatiei "C.D. Nenitescu". Concursul, care s-a bucurat de un real succes in randul elevilor de liceu, s-a desfasurat pe 3 sectii: Chimie Anorganica, Chimie Fizica si Chimie Organica.

A XXII-a editie a Concursului National de Chimie pentru elevi C.D. Nenitescu

Studenti de la Facultatea de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor, membri ai echipei de organizare a evenimentului, la festivitatea de deschidere.

Proba teoretica.

A XXII-a editie a Concursului National de Chimie pentru elevi C.D. Nenitescu

Prof. dr. ing. Ioan CALINESCU, decanul Facultatii de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor si prof. dr. ing. Raluca STAN, prodecan al Facultatii de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor la festivitatea de premiere.

A XXII-a editie a Concursului National de Chimie pentru elevi C.D. Nenitescu

Prof. dr. ing. Daniela Cristina BERGER acordand premiile pentru sectiunea Chimie Anorganica.

A XXII-a editie a Concursului National de Chimie pentru elevi C.D. Nenitescu

As. dr. ing. Sergiu SIMA acordand premiile pentru sectiunea Chimie Fizica.

A XXII-a editie a Concursului National de Chimie pentru elevi C.D. Nenitescu

Conf. dr. ing. Daniela ISTRATI acordand premiile pentru sectiunea Chimie Organica.