Evenimentul ZILELE PORTILOR DESCHISE

Marti, 7 aprilie 2015, a avut loc, in campusul "POLIZU" al Facultatii de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor, evenimentul ZILELE PORTILOR DESCHISE. La eveniment au participat elevi si cadre didactice din unitati de invatamant preuniversitar din Bucuresti. In cadrul evenimentului, elevii au fost informati in legatura cu oportunitatile de dezvoltare profesionala in cadrul Facultatii de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor si au asistat la prezentari si demonstratii practice in cadrul laboratoarelor facultatii.

ZILELE PORTILOR DESCHISE

Elevi si profesori, la deschiderea festiva a evenimentului.

ZILELE PORTILOR DESCHISE

Prof. dr. ing. Ecaterina ANDRONESCU, presedintele senatului Universitatii POLITEHNICA din Bucuresti, vorbind in cadrul evenimentului.

ZILELE PORTILOR DESCHISE

Prof. dr. ing. Ioan CALINESCU, decanul Facultatii de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor, vorbind in cadrul evenimentului.

ZILELE PORTILOR DESCHISE

Prof. dr. ing. Catinca SECUIANU, prodecan al Facultatii de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor, prezentand programele de studii din cadrul facultatii.

ZILELE PORTILOR DESCHISE

Elevi asistand la prezentari si demonstratii practice in cadrul laboratoarelor din Facultatea de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor.

ZILELE PORTILOR DESCHISE

Cadre didactice, doctoranzi si studenti din Facultatea de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor, prezentand experimente demonstrative elevilor participanti la eveniment.

ZILELE PORTILOR DESCHISE

As. ing. Alexandru TULUC, prezentand elevilor participanti la eveniment, modul de functionare si utilitatea instalatiilor pilot experimentale.

ZILELE PORTILOR DESCHISE

Elevi si cadre didactice de la Colegiul Tehnic "Carol I" din Bucuresti, participanti la eveniment.

ZILELE PORTILOR DESCHISE

Elevi si cadre didactice de la Colegiul Tehnic "Gheorghe ASACHI" din Bucuresti, participanti la eveniment.

ZILELE PORTILOR DESCHISE

Elevi si cadre didactice de la Colegiul Tehnic "Dimitrie LEONIDA" din Bucuresti, participanti la eveniment.

ZILELE PORTILOR DESCHISE

Elevi si cadre didactice de la Liceul Teoretic "Nicolae IORGA" din Bucuresti, participanti la eveniment.