Ceremonia de deschidere a anului universitar 2015-2016 la Facultatea de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor

Joi, 1 octombrie 2015, a avut loc, in sala A040 din campusul "POLIZU", ceremonia de deschidere a anului universitar 2015-2016 la Facultatea de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor.

Intonarea imnului academic "De Brevitate Vitae". De la stanga la dreapta: prof. dr. ing. Vasile LAVRIC, director al Scolii Doctorale a Facultatii de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor, prof. dr. ing. Ioan CALINESCU, decanul Facultatii de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor, prof. dr. ing. Catinca SECUIANU, prodecan al Facultatii de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor, conf. dr. ing. Cristina ORBECI, prodecan al Facultatii de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor, prof. dr. ing. Horia IOVU, prorector si director al Scolii Doctorale a Universitatii POLITEHNICA din Bucuresti, prof. dr. ing. Raluca STAN, prodecan al Facultatii de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor si prof. dr. ing. Alina Ioana BADANOIU, prodecan al Facultatii de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor.

Prof. dr. ing. Ioan CALINESCU, decanul Facultatii de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor, vorbind in cadrul ceremoniei.

Rodica MARGARIT, Business Development Manager la BASF Romania, vorbind in cadrul ceremoniei.

Alexandru MIRONOV, scriitor, jurnalist si politician, vorbind in cadrul ceremoniei.

Conf. dr. ing. Daniela ISTRATI, director al Departamentului de Chimie Organica "Costin NENITESCU", inmanand un premiu studentului cu cea mai mare medie la concursul de admitere la programul de studii de licenta Inginerie Chimica din sesiunea 2015, Sorin-Ilie DAMIAN.