Festivitatea de decernare a medaliilor Societatii de Chimie din ROMANIA

Joi, 2 iunie 2016, a avut loc, in sala Senatului Universitatii POLITEHNICA din Bucuresti, festivitatea de decernare a medaliilor Societatii de Chimie din ROMANIA, domnilor Prof. Dr. Henning HOPF, de la Department of Organic Chemistry, Technical University Braunschweig din Germania si Prof. Dr. Matthias TAMM, de la Department of Inorganic and Analytical Chemistry, Technical University Braunschweig din Germania.

Festivitatea de decernare a medaliilor Societatii de Chimie din ROMANIA

Prof. dr. ing. Sorin ROSCA, presedintele Societatii de Chimie din Romania, vorbind in deschiderea evenimentului.

Festivitatea de decernare a medaliilor Societatii de Chimie din ROMANIA

Prof. dr. ing. Sorin ROSCA, inmanand medalia "Costin D. NENITESCU", domnului Prof. Dr. Henning HOPF.

Festivitatea de decernare a medaliilor Societatii de Chimie din ROMANIA

Prof. Dr. Henning HOPF, tinand discursul de multumire.

Festivitatea de decernare a medaliilor Societatii de Chimie din ROMANIA

Prof. dr. ing. Sorin ROSCA, inmanand medalia "Gheorghe SPACU", domnului Prof. Dr. Matthias TAMM.

Festivitatea de decernare a medaliilor Societatii de Chimie din ROMANIA

Prof. Dr. Matthias TAMM, tinand discursul de multumire.